Visi mobilieji

Primena, kam būtina atsinaujinti SIM kortelę: dėl vykstančių pokyčių kai kurie gali likti nepasiekiami

Lietuvoje po truputį nebelieka pasenusių ryšio technologijų – atsisveikinama su nebeaktualiu 3G ryšiu. Kaip šiam pokyčiui turėtų pasiruošti gyventojai? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, dauguma žmonių šio pokyčio nepajaus visai, tačiau kai kuriems verta pasitikrinti, ar nereikėtų atsinaujinti SIM kortelės. To nepadarius laiku, prisiskambinti gali ir nebepavykti.
Kam reikia atsinaujinti SIM?
Su 3G ryšiu „Tele2“ tinkle visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos. Prasidėjus 3G ryšio išjungimui, gyventojams patariama pasitikrinti, ar nereikėtų atnaujinti savo įrangos, pavyzdžiui, įsigyti 4G, 5G palaikantį mobilųjį, kuris turi ir „VoLTE“ funkciją. Tačiau svarbiausia, anot ekspertų, yra įsitikinti, ar jūsų SIM kortelė pakankamai nauja, o jei keista seniau – ją pakeisti nauja.
„Jei neprisimenate, kada paskutinį kartą keitėte SIM kortelę ir nežinote, kokia ryšio technologija naudojatės, reikia apsilankyti artimiausiame salone arba susisiekti su operatoriumi. Tai taip pat galima patikrinti telefono nustatymuose ar pažiūrėjus į ekrano viršuje esantį ryšio simbolį. Jei jūsų turima kortelė palaiko 3G ryšį, jį išjungus galite likti nepasiekiami“, – sako A. Lukošius.
Ekspertas priduria, kad 2G ir 3G skirtos SIM kortelės buvo parduodamos maždaug iki 2010 metų, vėliau atsiradus naujos kartos ryšiui, keitėsi ir SIM.
„Technologijos nuolat vystosi ir juda į priekį, tad tie, kas naudojasi nauju išmaniuoju, turi naujesnio tipo SIM kortelę, gali pajausti visą šiuolaikinio ryšio kokybę. Ir atvirkščiai – tie, kas vis dar naudoja senesnio modelio telefonus, gali jausti suprastėjusį ryšį, o atjungus senos kartos technologiją, likti visai be jo. Jei turite artimųjų, kurie vis dar naudojasi senais telefonais, pasirūpinkite, kad jie SIM korteles atsinaujintų laiku. Senos kartos ryšį palaikančias SIM korteles „Tele2“ klientams pakeis nemokamai“, – pataria A. Lukošius.
Išjungimas naudingas visiems
3G balso ir interneto duomenų perdavimo technologija naudojasi jau tik nedidelė dalis gyventojų. Todėl didžioji dalis žmonių 3G ryšio išjungimo net nepajaus.
3G dažnius operatorius planuoja panaudoti 4G ir 5G tinkluose, todėl geriau veiks vartotojų labiausiai naudojamas 4G ir 5G ryšys.
Anot eksperto, atnaujinta SIM kortelė gali tapti puikia galimybe atsinaujinti ir turimą įrenginį – tai leistų naudotis visais naujų ryšio technologijų privalumais.
„Vadinamojo kalbinio ryšio paslauga taip pat yra patyrusi nemenką evoliuciją. Seniau skambučiai buvo perduodami tik 2G arba 3G ryšiu, tačiau 4G technologija pakėlė juos į visai kitą lygį – tai skaitmeninis balso perdavimas, vadinamasis „VoLTE“, kuris jūsų pokalbius perduoda dar kokybiškiau, aiškiau. Ko gero, labiausiai vartotojų mėgstamas šios paslaugos privalumas yra tai, kad galima ir kalbėti telefonu, ir jame naršyti vienu metu. „VoLTE“ reikia įsijungti nustatymuose, o pati paslauga klientams visiškai nieko nekainuoja“, – sako A. Lukošius.
Norint aktyvuoti „VoLTE“ paslaugą „Android“ telefonuose, tereikia atnaujinti jų operacinę sistemą ir paslauga veiks automatiškai. Norėdami aktyvuoti „VoLTE“ rankiniu būdu išmaniuosiuose telefonuose su „iOS“ operacine sistema, eikite į „Settings“ -> „Mobile Service“ -> „Mobile Data Options“ -> „Voice and Data“ ir čia parinkite aktyvavimo funkciją.